Zámeček

Rodinný penzion a restaurace v Milevsku

Dovolená u nás

Dovolujeme si Vás pozvat na trávení Vaší dovolené v regionu Milevska kde se můžete sportovně a rekreačně vyžít. Zde Vám připomínáme nejzajímavější místa naší oblasti.

město Milevsko
Ve zvlněné krajině středního Povltaví severu jižních Čech leží malé městečko Milevsko. Má staletou kulturní a duchovní tradici, nádherné historické památky, krásnou okolní krajinu a řadu dalších zajímavostí. Rádi bychom Vás pozvali k návštěvě tohoto místa. Věřím, že si u nás odpočinete, naberete nové síly, získáte příjemné zážitky a někdy zase přijedete znovu.
zámek Orlík
Silueta pseudogotického zámku Orlík, odrážející se ve vodách Orlické přehrady, patří ke známým scenériím České republiky. Zvláště pak o letní rodinné dovolené na této přehradě si lze vhodnější cíl výletu v okolí sotva představit.
hrad Zvíkov
Královský hrad Zvíkov na soutoku Otavy s Vltavou je nádhernou ukázkou hradu s obvodovou zástavbou z doby posledních Přemyslovců. Návštěvník Zvíkova nalezne vše – historii, hezkou přírodu i skvostnou architekturu, takže odtud nemůže odejít zklamán.
zámek Bechyně
Zámek Bechyně, stojící v místě původního přemyslovského hradu nad soutokem říčky Smutné s řekou Lužnicí ve stejnojmenném městečku, patří mezi vrcholné produkty jihočeské renesance. Zámecké interiéry nechal vyzdobit proslulý Petr Vok z Rožmberka. Bechyně - prvotřídní cíl cesty za oddechem a poznáním.
přehrada Orlík
Vodní nádrž Orlík je součástí Vltavské kaskády v jižních a středních Čechách. Byla vybudována v letech 1954–1961 a přehradila tok řeky Vltavy u Solenice na Příbramsku. Nese jméno zámku Orlík, který kdysi vystupoval na skále nad hlubokým údolím Vltavy a dnes se nachází jen pár metrů nad hladinou přehradního jezera.
sportovní vyžití
V okolí Milevska je plno značených turistických a cykloturistických tras. Narazíte zde na skryté rokle, otevřené louky s pasoucím se dobytkem, potůčky prodírající se rozlehlými lesy plnými hub. Určitě si přibalte turistické vybavení a případně kolo. Nedaleko penzionu se nachází tenisové kurty a ve sportovním areálu fotbalové hřiště s umělým trávníkem, sportovní hala a zimní stadion. V zimním období můžete vyrazit do 16 kilometrů vzdálené sjezdovky Moninec s vlekem a běžeckými stopy na Cunkově. V okolní krajině je také možnost rybaření a to jak na přírodních rybnících a nebo na řece Vltavě.
klášter v Milevsku
Milevský klášter je premonstrátský klášter založený mezi lety 1184 a 1187. Jedná se o nejstarší klášter na jihu Čech. Založil jej Jiří z Milevska. Na jeho výstavbě se podílel i budoucí opat Jarloch se svými řeholníky. Čtyři roky po jeho založení klášter vyhořel. V době husitských válek byl klášter pod vedením Jana Žižky zničen. Tehdejší opat kláštera veškeré cennosti ukryl na Příběnice, ale po dobytí tohoto hradu došlo ke zničení i těchto cenností.